Dakar Rallisi’nde RedBull atletleri dorukta yer aldı

Ocak 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Dünyanın en kuvvetli ve tehlikeli yarışı olarak kabul edildiği söylenen Dakar Rallisi, bu sene 43’üncü sefer motor sporları tutkunlarını bir ortaya getiriyor.

Sportmenlerin 13 gün boyunca yaklaşık 7 bin 600 kilometre yol kat edeceği Dakar Rallisi’nin 10’uncu etabı tamamlandı. Neom ile Alula ortasında geçilen 583 kilometrelik etap sonunda RedBull atletleri araba ve kamyon klasmanlarında tepeyi ellerinde tutuyor.

Neom’da birinci zaferini elde eden RedBull atleti Stephane Peterhansel, 10’uncu etapta 3’üncü sırayı elde ederken toplamda 37 saat 33 dakika 6 saniye ile genel klasmanda liderlik koltuğunda oturuyor. Bir öteki RedBull sportmeni Nasser Al-Attiyah’ın Peterhansel’i 17 dakika 1 saniye geriden takip ettiği araba kategorisinde 3’üncülük ise Carlos Sainz’ın ellerinde.

KAMAZ MASTER LİDERLİĞİNİ KORUDU

Kamyon kategorisinde ise Kamaz Master’ın liderliği devam ediyor. Dakar Rallisi’nde baştan sonra tepede yer alan Dmitry Sotnikov’un pilotluğundaki Kamaz Master, 10’uncu etap sonunda da genel klasmanda birinciliğini sürdürdü.

12 etaptan oluşan 13 günlük seyahatin akabinde 15 Ocak’ta sona erecek Dakar Rallisi’nde 11’inci Etap Alula ile Yanbu ortasında geçilecek. 557 kilometrelik etap dahil olmak üzere Dakar Rallisi’nin tüm heyecanının her gün RedBull.com/dakar adresinde yer aldığı aktarıldı.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir